„Динамо“ је победио и десети пут у јесењем делу шампионата Прве фудбалске лиге Србије. Савладали су „Синђелић“ из Београда високим резултатом 4:1, полувреме 3:0. Од самог почетка меча „Динамо“ је имао теренску иницијативу и константно нападао ка голу Вукашиновића, голмана београдског тима. Станковић је врањски тим довео у рано вођство већ у 16. мунуту, када је резантним ударцем погодио небрањени део мреже противничкиг гола. До краја полувремена било је већ 3:0 за „Динамо“ и победник је био решен. Сурака је са два гола у 35 и 43 минуту решио питање победника. Мало опуштенија игра врањских фудбалера у другом полувремену, па је Вукчевић смањио на 3:1 у 61. минуту, када је матирао Весића. До краја меча Сурака постиже свој трећи гол и поставља коначан резултат 4:1 за „Динамо“. Победа је сасвим заслужено припала лидеру на табели а екипа „Синђелића“ није оправдала својом игром високу позицију на прволигашкој лествици. У последња два кола „Динаму“ је потребно да освоји један бод и да буде и теоретски јесењи првак. У наредном 14. колу врањски тим гостује „Новом Пазару“.

Резултати 13. кола: Темнић – Инђија 0:2, Пролетер – Раднички (Кг) 2:0, Металац – ЧСК Пивара 3:0, Бежанија – Нови Пазар 2:0, Раднички (П) – Телеоптик 1:0, Будућност – Јагодина 4:0, Динамо – Синђелић 4:1, Слобода – ТСЦ 2:3

ТАБЕЛА: 1. Динамо 32, 2. Металац 26, 3. Пролетер 26, 4. Синђелић 21, 5. Раднички (Кг) 21, 6. ТСЦ 20, 7. Инђија 18, 8. Будућност 16, 9. Нови Пазар 16, 10. Бежанија 15, 11. Слобода 15, 12. ЧСК Пивара 13, 13. Темнић 13, 14. Раднички (П) 11, 15. Телеоптик 10, 16. Јагодина 10.

Thursday the 18th. Спортски савез града Врања 2013.