У „Дербију“ јесењег дела сезоне у Супер Б лиги „Исток – Запад“, рукометаши „Врања 1957“ поражени су у Новом Пазару од истоименог домаћег тима, резултатом 31:26, полувреме 17:10. Овом победом „Нови Пазар“ се изједначио са „Врањем 1957“ на табели са по 20 освојених бодова, па ова два клуба деле титулу јесењег првака лиге. „Нови Пазар“ има само негативнију гол разлику, уз 2 нерешна резултата и 9 победа, док „Врање 1957“ има 10 победа и 1 пораз. Пред око 1.000 гледалаца у хали „Пандик“ боље су играли домаћи рукометаши и победили су великом разликом. „Врање 1957“ је током читаве утакмице имало саму предност код резултата 4:3 и 5:4 у 10. минуту првог полувремена. Онда су рукометаши „Новог Пазара“од 12. минута, када је било 5:5,  направили серију и на одмор отишли са недостижних 7 голова разлике у своју корист. Врањанци су се у другом полувремену највише резултатски приближили Пазарцима у 47. минуту, када је било 23:21, али је то било све што се резултатске неизвесности тиче. На крају победа „Новог Пазара“ од 31:26 и деоба првог места на табели. У домаћем тиму, Калтак је постигао 11, а Арифовић 6 голова. У тиму „Врања 1957“, Комланов и Атанасковић су постигли по 6 голова. У другом делу сезоне, која почиње 24. фебруара наредне године, „Врање 1957“ има нешто тежи распоред, јер гостује клубовима из горњег дела табеле: Белој Паланци, Дубочици и Хајдук Вељку и има једну утакмицу више на госујућим теренима.

Резултати 11. кола: Нови Пазар – Врање 31:26, Прибој – Раднички 21:32, Карађорђе – Дубочица 22:27, Хајдук Вељко – Планинка Пролом вода 31:31, Топличанин – Златар 22:25, Локомотива – Белча Паланка 32:33

КОНАЧНА ТАБЕЛА ЈЕСЕЊЕГ ДЕЛА СЕЗОНЕ:1. Врање 1957 20, 2. Нови Пазар 20, 3. Бела Паланка 15, 4. Дубочица 14, 5. Раднички 13, 6. Хајдук Вељко 13, 7. Златар 12, 8. Топличанин 9, 9. Прибој 7, 10. Планинка Пролом вода 6, 11. Карађорђе 2, 12. Локомотива 1.

Friday the 19th. Спортски савез града Врања 2013.