Још један мастерс серије 1000 у низу: Новак Ђоковић освојио Мадрид Мастерс 1000 2016 Србија првак Европе 2016, трећи пут за редом Рукомет Одбојка Стрељаштво Кик бокс Карате

Екипа „Ми то тако“ је победила у финалу екипу „Код Граде“, резултатом 2:1, после бољег извођења пенала. Резултат у регуларном току меча је био 1:1. „Ми то тако“ је освојила прво место на Меморијалном турниру , Јова Кица у селу Вртогошу. У борби за треће место, екипа „Стари бунар“ је савладала екипу „Анонимус“, резултатом 4:1 и освојила је треће

место.Првопласирана екипа освојила је награду од 100.000 динара, другопласирана 50.000 динара а трећепласирани тим 20.000 динара. Најбоље екипе и појединци добили су пехаре и признања. Проглашени су и најбољи појединци који су добили награде спонзора турнира. За најбољег играча проглашен је Александар Јањић из екипе „Код Граде“, док је најбољи голман турнира, Славиша Миленковић, чувар мреже екипе „Ми то тако“. Овај меморијални турнир, који се организује у част преминулог фудбалера Јована Стојковића, Јове Кице, ове године је окупио 20 екипа које су се бориле у 4 групе . Завршној вечери турнира присуствовали су члан Градског већа за спорт и омладину, Ненад Ђорђевић и челници Спортског савеза Града. председник, Братислав Антић и генерални секретар, Игор Младеновић. Месна заједница села Вртогоша одлично је организовала турнир у сарадњи са градским Спортским савезом а под покровитељством Града Врања.