На старту сезоне у Првој лиги Србије, фудбалери Динама победили су у Врању Смедерево, резултатом 3:1, полувреме 0:1. После боље и надмоћније игре током читавог меча, победа је заслужено припала врањском тиму. Пред око 2.500 гледалаца,на стадиону Јумка у Врању, Смедерево је дошло да се брани и да ако може освоји бод. Цело прво полувреме Динамо је нападао на гол гомана Смедерева, Трифуновића имао је и шансе да поведе а најбољу прилику пропустио је Недељковић, када је погодио пречку у 8. минуту. И како то обично бива, гости су први постигли погодак. Играо се 44. минут, играчи Смедерева су тек по други пут дошли до шеснаестерца врањског тима, лопту је искпоса са десне стране примио Јовковић и лоб ударцем са 17. метара погодио супротни угао гола голмана Динама Поповића. Друго полувреме почело је двоструком изменом у домаћем тиму, јер је повређеног Сека заменио Јовановић а уместо Величковића ушао је нападач Поповић. Судија Томић није досудио очигледан пенал за Динамо иако му је помоћнић Караџић сигнализирао играње руком у шеснаестерцу једног играча Смедерева. Судија је показао на белу тачку у 57. минуту после играња руком капитена гостију Лепојевића. Резултат са пенала поравнава капитен Стевановић. После сам шест минута Динамо окреће резултат у своју корист. Стрелац је резервиста Јовановић који је искористио одлично додавање Стевановића. Коначан резултат у 71. минуту поставља Бајић. На крају редост фудбалера Динама за освојена три бода и аплауз домаће публике. Судија Томић је са грешкама водио утакмицу поделивши осам жутих картона, пет играчима Смедерева и три фудбалерима Динама. Динамо је и у другом колу Прве лиге Србије домаћин. Гост у Врању наредног викенда биће Бачка.

Tuesday the 16th. Спортски савез града Врања 2013.