Град Врање био је домаћин у суботу и недељу отвореног првенства Србије у слалом тркама на ролерима. Учествовали су такмичари у свим категоријама у мушкој и женској конкуренцији. Преко 150 такмичара из земаља Европе такмичило се на стази која је била пројектована у улуци Стефана Првовенчаног . Организатор и домаћин такмичења, Ски клуб „Бесна Кобила“ из Врања, заједно са покровитељем Градом Врањем и Спортским савезом, добро је организовао такмичење. Првог дана првенства, градски већник за спорт, Ненад Ђорђевић отворио је првенство. Трке су вожене у свим старосни категоријама од најмлађих до оних најстаријих. У суботу, када је вожена друга трка, време није било наклоњено такмичарима,почела је да пада киша, па је било и падова, али је такмичење приведено крају. Било је много победника који су освојили пехаре и медаље. Врањски клуб освојио је по 15. златних и сребрних одличја и 7. бронзаних медаља. Најбржа такмичарка у оба дана била је Јулија Шлегар из Немачке, друго време постигла је Ања Новак из Пољске док је треће најбоље време постигла Миа Дединац из Врања у женској конкуренцији. Код мушкараца најбржи је био Патрик Штимфл из Немачке, друго најбоље време имао је његов брат Францис, док је трећи био Летонац Георг Шмалц. Најбољима су припале награде пехари и признања.

Tuesday the 16th. Спортски савез града Врања 2013.