У организацији Карате клуба „Феникс“ из Врања а под покровитељством Града Врања и Спортског савеза града, у Хали спортова је одржан Међународни турнир у каратеу. Такмичари и клубови из Србије, Бугарске и Северне Македоније. Њих 308 такмичило се у дисциплинама Кате, појединачно и екипно и Кумите. Каратисти на турниру су имали укупно 430 наступа. Наступили су и каратисти Феникса, али се њихови резултати нису бодовали као домаћину турнирa. Карате клуб Врање наступио је са 16 такмичара који су освојили 4 златне и 11 бронзане медаље. Најмасовнији клуб на турниру био је Зеншин из Битоља. Прво место у генералном пласману освојио је Поог из Гостивара, док су други били каратисти Макса из Софије. На треће место се пласирао Зеншин из Битоља.Турнир је одлично организован а отворио га је Братислав Антић, председник Спортског савеза града Врања.

Saturday the 20th. Спортски савез града Врања 2013.