Још један мастерс серије 1000 у низу: Новак Ђоковић освојио Мадрид Мастерс 1000 2016 Србија првак Европе 2016, трећи пут за редом Рукомет Одбојка Стрељаштво Кик бокс Карате

После доста времена настављена су првенства у фудбалу у Првој лиги Србије. Иако се играло пред празним трибинама, због мера Владе Републике Србије због коронавируса, виђене су занимљиве утакмице. „Динамо“ из Врања је гостовао у Новом Пазару истоименом домаћем тиму. „Динамо“ је поражен, резултатом 3:0.    Све голове,“Нови Пазар“ је постигао у првом полувремену. Маровац је погодио у 26 минуту за вођство домаћина. На 2:0 повисио је Ђокић у 35 минуту да би коначан резултат меча поставио Живић, директно из корнера у 39 минуту. У другом полувремену, „Динамо“ je имао неколико прилика за гол, али су мреже мировале. „Динамо“ је пао за једно место на табели Прве лиге, па је сада једанаести са 34 освојена бода. У наредном, 28 колу у Врање долази „Земун“. Овај меч, као и сви мечеви на стадионима у Србији играће се уз присуство гледалаца, јер од данас важе нове мере Владе Републике Србије, да утакмице могу посматрати до 1.000 гледалаца. Први на табели је „Графичар“, други је „Металац“, док је трећи „Златибор“. На дну табеле су „Синђелић“, „Будућност“ и „Смедерево“. На осталим мечевима 27 кола Прве лиге постигнути су следећи резултати: „Земун“-„Кабел“ 1:0, „Графичар“-„Бачка“0:0, „Будућност“-„Раднички“ Крагујевац 2:1, „Трајал“-„Синђелић“ 0:0, „Жарково“-„Златибор“ 0:3 и „Раднички“ Пирот-„Смедерево“ 4:0. Утакмица „Колубара“-„Металац“ у Лазаревцу игра се у понедељак.