Актуелно

Резултати

Динамо је на свом стадиону играо нерешено 0:0 са одличном екипом Синђелића из Београда у 7. колу Прве фудбалске лиге Србије.

Гости из Београда показали су се као врло уигран тим који је сваког момента ове утакмице знао шта хоће а и имали су и више  шанси за погодак. У првом полувремену, око 1000 гледалаца на стадиону Јумка остало је ускраћено за лепршаву и допадљиву игру какву су очекивали. Једино вредно помена у првом делу меча била је најбоља шанса на утакмици, коју су гости пропустили у 8. минуту. Одличан продор по десној страни Ракића и одличан центаршут у срце шеснаестерца право на главу Живковићу који је уместо да бира угао гола Динама, лопту главом напуцао у земљу а она се одбила преко пречке голмана Грујичића. До краја полувремена играло се на средини терене без иједне шансе.

Други део меча Динао је кренуо агресивније, али су фудбалери Синђелића зналачки одолевали нападима Врањанаца. Једини ударац у оквир гола Синђелића за целу утакмицу упутио је у 56. минуту Радовановић али право у руке гостујућем голману Шћекићу. И то је било све од Динамових фудбалера. Синђелић је преко Ивановића запретио Динаму у 64. минуту, али његов волеј је завршио изнад пречке Грујичића. Окамијан је у надохнади времена шутирао, али је лопта око 2 метра завршила изнад пречке голмана Синђелића. На крају равноправан и реалан резултат. Судија  Срећковић из Крагујевца добро је судио меч поделивши 7 жутих картона, три играчима Синђелића а четири домаћим фудбалерима.

У 8. колу Динамо гостује ОФК Београду на Карабурми.

Резултати 7. Кола: Пролетер – Раднички 0:1, ДИНАМО – Синђелић 0:0, Земун – Колубара 1:0, Јагодина – ОФК Београд 3:3, Слобода – Оџаци 1:0, Будућност – Инђија 2:0, Мачва – Бск Борча 1:0.

Табела: 1. Мачва 19, 2. ЧСК Пивара 14, 3. Синђелић 12, 4. Слобода 12, 5. БСК Борча 12, 6. Будућност 11, 7. Јагодина 9, 8. Раднички 9, 9. Оџаци 9, 10. Земун 7, 11. Бежанија 6, 12. Пролетер 6, 13. ДИНАМО 6, 14. Инђија 5, 15. ОФК Београд 5, 16. Колубара 4.