Актуелно

Резултати

Иако је отпутовао у Лесковац на мегдан Хисару без скоро пола тима, врањски Југбаскет је извојевао високу победу од  108:74, у мечу 12. кола Друге кошаркашке  регионалне лиге. Ова висока победа је прави одраз снага ових двеју екипа, јер је врањски тим у овом тренутку много бољи од Лесковчана, који нису дорасли овом такмичењу. Само је мала неизвесност владала у првој четвртини у којој је Хисар имао предност , да би са неколико узастопних поена изабраници Предрага Николића окренули резултат у своју корист и решили овај период  са 25:21. Друга четвртина је припала Врањским кошаркашима резултатом 32:14, па је на полувремену предност Врањанаца била 22 поена разлике. Једину четвртину, трећу, Хисар добија резултатом 25:21, да би четврта била завршена са 30:14 у корист врањског  тима. Могла је разлика за Југбаскет бити и већа, али је тренер Николић пружио прилику свим кошаркашима да играју и сви су се уписали у листу стрелаца. Ово је била лака победа Југбаскета и загревање пред  дерби у 13. колу шампионата када у Врању долази Хајдук Вељко из Неготина. Најефикаснији играч утакмице био је Душан  Антић са 47 постигнутих поена.

Резултати 12. кола: Зицер – Хајдук Вељко 64:71, Хисар – Југбаскет 74:108, Бор – Омладинац 112:62, Младост Весна – Ђердап 90:59, Бск Јуниор – Пуста река 51:78

Табела: 1. Младост Весна 22, 2. Бор 22, 3. Хајдук Вељко 22, 4. Југбаскет 20, 5. Омладинац 19, 6. Зицер 18, 7. Ђердап 16, 8. Пуста река 16, 9. Хисар 13, 10. Бск Јуниор 12.