Актуелно

Резултати

Генерације кик боксера из Врања нису успевале да се домогну златне медаље на једном од највећих такмичења, Светском купу, али је то успело Ивани Давидовић, која је у Будимпешти освојила злато. Светски куп који јер одржан овог викенда у главном граду Мађарске, окупио је 2.500 кик боксера из 37 земаља Света. Ивана Давидовић је у веома јакој конкуренцији у категорији до 56. килограма у сениорској конкуренцији и дисциплини Лоу кик у полуфиналу саваладала Украјинку Олгу Дудашенко да би у финалу победила Италијанку Николе Перони. Тако је Ивана постала први кик боксер из Врања, који је освојиуо златну медаљу на овом светски престижном такмичењу. И други такмичар из Врања, Марко Динчић, само у јуниорској категорији, до 60. килограма у дисциплини К-1, био је одличан и освојио је бронзану медаљу. Њега је у полуфиналу зауставио Израелац Али Мијари. Ивана Давидовић и Марко Динчић су ове резултате постигли као чланови кик бокс Репрезентације Србије .Ивана Давидовић ће конкурисати за састав Репрезентације за Светско првенство у Рио Деженеиру.