Актуелно

Резултати

Четрнаесто коло фудбалских шампионата у Првој лиги и Зони Југ, било је неуспешно за сва три врањска клуба. Прволигаш „Динамо“ доживео је други пораз у првенству на гостовању истоименом домаћем тиму у Новом Пазару.Меч је завршен резултатом 2:1 за екипу „Новог Пазара“. Домаћин је први повео у 10. минуту голом Вучетића и овим резултатом се отишло на одмор. Боља игра „Динама“ на почетку друге деонице меча резултирала је изједначењем. Гол за Врањанце постигао је Стевановић у 48. минуту. И када су сви били помирени са чињеницом да ће резултат бити нерешен, у 81. минуту Рагиповић доноси победу „Новом Пазару“. „Динамо“ је и даље лидер на табели са 32. освојена бода, али ако данас „Металац“ из Горњег Милановца победи „Јагодину“ у гостима приближиће се врањском клубу на само 3. бода. У последњем јесењем колу, „Динамо“ дочекује „Радничког“ из Крагујевца.

Резултати 14. кола: Инђија – Раднички (П) 1:0, Телеоптик – Пролетер 4:0, ТСЦ – ЧСК Пивара 0:0, Раднички (Кг) – Бежанија 1:1, Нови Пазар – Динамо 2:1, Слобода – Темнић 2:0, Синђелић – Будућност 1:0, Јагодина – Металац (данас)

Табела: 1. Динамо 32, 2. Металац 26 (-1), 3. Пролетер 26, 4. Синђелић 24, 5. Раднички (Кг) 22, 6. ТСЦ 21, 7. Инђија 21, 8. Нови Пазар 19, 9. Слобода 18, 10. Будућност 16, 11. Бежанија 16, 12. ЧСК Пивара 14, 13. Телеоптик 13, 14. Темнић 13, 15. Раднички (П) 11, 16. Јагодина 10 (-1).

И врањски зонаши су претрпели поразе овог викенда. „Небески анђели“ су изгубили високим резултатом 4:1 у Димитровграду од „Балканског“ док је „Врањска Бања“ поражена у „комшилуку“ у Пироту од „Танаска Рајића“ са 3:1. „Врањска Бања“ је пета на табели са 23 освојена бода, док су „Небески анђели“ десети са 17. бодова. У последњем, јесењем колу, „Небески анђели“ дочекују „Дубочицу“ а „Врањска Бања“ „Брзи Брод“.

Резултати 14. кола: Будућност – Пуста река 1:0, Лужница – Полет 1:2, Балкански – Небески анђели 4:1, Дубочица – ОФК Ниш 1:0, Пчиња – Слога 2:1, Морава – Јабланица 2:1, Танаско Рајић – Врањска Бања 3:1, Брзи Брод – Власина 3:0.

Табела: 1. Дубочица  38, 2. Пчиња 35, 3. Балкански 29, 4. ОФК Ниш 25, 5. Врањска Бања 23, 6.Будућност 23, 7. Танаско Рајић 21, 8. Брзи Брод 20, 9. Пуста река 20, 10. Небески анђели 17, 11. Морава 16, 12. Власина 11, 13. Полет 11, 14. Лужница 8, 15. Слога 8, 16. Јабланица 7