Актуелно

Резултати

У 8. колу Прве Регионалне лиге „Исток“, кошаркаши „Југбаскета“ изгубили су у Нишу од „Јуниора“, резултатом 85:79. А да је победа припала врањском клубу не би било неправедно. Врањски кошркаши  су одиграли прво полувреме маестрално, али су у других 20 минута направили неколико грешака што их је коштало пораза. Млада и полетна екипа „Јуниора“ играла је пожртвовано на ивици фаула у одбрани па им се то и исплатило. Неколико дискутабилних судијских одлука на штету врањског тима и исхитрени шутеви Фејзића и Стојиљковића кумовали су поразу „Југбаскета“. Прва четвртина завршена је резултатом 16:15, друга 25:29, у трећој је било 23:17 и у четвртој 21:18. У тиму „Југбаскета“ Стојиљковић је постигао 24 поена, Стевановић је убацио 14 а Радисављевић и Алекса Петровић по 9 кошева. Најефикаснији играч сусрета био је Ђорђе Петровић из „Јуниора“ са 34 постигнута поена. „Југбаскет“ је на 9. месту са 11 бодова а у наредном колу дочекује у Врању кошаркаше „Ниша“. Резултати 8. кола: Јастребац – Јабланица 80:78, Бор – Димитровград 91:82, Морава – Ртањ 88:92, Радник – Младост Весна 87:79, Прокупље – Сокобања 67:89, Јуниор – Југбаскет 85:79, Ниш – Радан 81:80

Табела: 1. Ртањ 16, 2. Радник 15, 3. Јуниор 14, 4. Прокупље 13, 5. Ниш 13, 6. Морава 13, 7. Бор 12, 8. Димитровград 12, 9 Југбаскет 11, 10. Јабланица 11, 11. Сокобања 11, 12. Јастребац 10, 13. Радан 9, 14. Младост Весна 8