Актуелно

Резултати

Из недеље у недељу врањски одбојкашки клубови, нарочито женски, нижу само поразе. Одбојкашице „Врања“ су по ко зна који пут изгубиле резултатом 3:2 у сетовима, „Панда“ је доживела и пети узастопни пораз, а протеклог викенда су им се придружили и одбојкаши „Врања“ који су изгубили на домаћем паркету од другог тима „Ниша“

Одбојкашице „Врања“ су поражене од „Роде“ из Београда у Врању и то после тај брека.Водиле су после првог сета, који је завршен са 25:20. У другом су гошће из Београда биле боље 25:18. У трећем Врањанке поново воде после победе од 28:26. „Рода“ изједначавa на 2:2 јер добија четврти сет, резултатом 25:15. И у тај бреку победа гошћи са 15:13. Евидентно је да екипа „Врања“ , која већ неколико кола игра без тренера и без једне од најбољих играчица, Мијовићеве, не може да одговори захтевима једне озбиљне лиге као што је Прва лига Србије. Ако се нешто под хитно не предузме резултати врањског клуба биће још лошији. „Врање“ је тренутно на 7. месту табеле са 26 освојених бодова. У наредном колу врањске одбојкашице гостују „Омладинцу“ у Новим Бановцима.

И женски Одбојкашки клуб „Панда“ доживљава резултатски колапс. Пети пораз за редом у шампионату Друге лиге „Исток“ доживеле су одбојкашице „Панде“ у Куршумлији, резултатом 3:0 у сетовима. Први сет је завршен резултатом 25:17,  друга два идентично 25:20. „Панда“ је на 5. месту табеле са 27. бодова. Први „Зајечар има 45. бодова. У наредном колу „Панда“ дочекује „Десетку“ из Ниша.

Нешто боље играју одбојкаши „Врања“ у скраћеној Другој лиги „Исток“(због мање пријављених, лига има 9 од потребних 12 клубова). И они су у суботу направили „кикс“ на домаћем паркету изгубивши меч од другог тима „Ниша“ са 3:2 у сетовима. Екипа „Ниш 2“, која је 6. на табели и која је састављена од играча млађих категорија клуба успела је да сасвим заслужено победи „Врање“. Гости су повели са 2:0 усетовима, 25:18 и 25:23, да би врањски одбојкаши на „мишиће“ на разлику 29:27 и 27:25 успели да изједначе. У тај бреку Нишлије побеђују са 15:11. „Врање“ је на 3. месту на табели са 23. освојена бода, док је прва нишка „Десетка“ са 28. бодова. У 12. колу лиге, екипа „Врања“ је по распореду слободна.