Утакмицу 9. кола Прве лиге Србије фудбалери Динама одиграли су на домаћем терену против екипе Будућности из Добановаца и претрпели пораз 2:1. Млада гостујућа екипа је до предности стигла већ у трећем минуту утакмице погодком Владисављевића након грешке одбрамбених фудбалера Динама. У 20. минуту фудбалери Динама су изједначили погодком Димитрова ударцем са 11 метара. Након изједначења, домаћи фудбалери су имали шансе да преокрену резултат, али је најпре Сурука погодио стативу у 24. минуту, а потом Димитров није успео да савлада голмана гостију из одличне шансе у 31. минуту.  У 35. минуту, Недељковић, након соло продора, доноси свом тиму нову предност и поставља коначан резултат, 2:1.

У другом делу утакмице, у 55 минуту, Дивац је имао изванредну шансу за 3:1, али је шутирао у руке голмана Динама, Весића. У 65. и 68. минуту фудбалери Динама су имали одличне прилике за изједначење, али су Ђорђевић и Димитров шутирали изнад гола. Најзапаженији појединац и играч утакмице, голман гостију, Јадранин, одлично је интервенисао и сачувао свој гол у 77. минуту кад је Радовановић шутирао у угао гола, а потом и у 92. минуту када је исти играч имао прилику за изједначење, али је опет Јадранин успео да одбрани.

Динамо је након овог пораза на 14. месту са 7 бодова, а у наредном колу гостује Јагодини.

У осталим утакмицама 9. кола Прве лиге Србије постигнути су следећи резултати: Мачва – Синђелић 3:0, Јагодина – Инђија 0:2, Слобода – ЧСК Пивара 4:2, Пролетер – Оџаци 1.0, Земун – БСК 0:0, Раднички (П) – Колубара 1:0, Бежанија – ОФК Београд (10.10.2016.).

Табела: 1. Мачва 22, 2. ЧСК Пивара 18, 3. Слобода 18, 4. Раднички (П) 15, 5. Будућност 14, 6. Синђелић 13, 7. БСК 13, 8. Јагодина 12, 9. Оџаци 10, 10. Пролетер 10, 11. Земун 9, 12. Бежанија 8, 13. Инђија 8, 14. Динамо 7, 15. ОФК Београд 6, 16. Колубара 5.

Thursday the 25th. Спортски савез града Врања 2013.