Још један мастерс серије 1000 у низу: Новак Ђоковић освојио Мадрид Мастерс 1000 2016 Србија првак Европе 2016, трећи пут за редом Рукомет Одбојка Стрељаштво Кик бокс Карате

Скијашки клуб Бесна кобила из Врања однео је екипну победу на „Беснокобилском купу“ у велеслалому, одржаном на Бесној кобили у оквиру другог кола Алпског купа југоисточне Србије. У надметању 55 такмичара из седам клубова региона и београдског БСК, Врањанци су сакупили 254 бода, испред Бакра из Бора (201) и Ниша (195).

После два регионална такмичења, одржана на Црном врху код Бора и Бесној кобили код Врања, поредак на скијашком југоистоку је следећи: Бакар (Бор) 420, Ниш 407, Бесна кобила (Врање) 396, Миџор (Књажевац) 178, Краљевица (Зајечар) 56, Власина (Сурдулица) 54, Старица (Мајданпек) 50 и Стара планина (Пирот) 23.

Од врањских такмичара победу у својој категорији однела је Ленка Станковић,сребром су освојили Андрија Ђорђевић, Милица Митић, Анастасија Веселиновић и Давид Ђорђевић док су бронзани у својим категоријама били Душан Трајковић, Милица Јањић, Калина Пешић и Лука Марковић.

На овој трци су учествовали три најбоља Српска скијашка клуба, БСК Београд, НИШ и МиЏОР из Књажевца.

Поред ове трке одржана је и трка отворено првенство града Врања,где су углавном поновљени резултатаи из прве трке.

Успешан организатор ових трка био је Скијашки клуб Бесна Кобила, а домаћин целог догадјаја ЈП Скијалиште Бесна Кобила, награде најуспешнијима обезбедио је Спортски савез Града Врања