У Сплиту су прошле недеље одржане спортске игре младих на којима су се такмичили млади спортисти из Србије, Хрватске и Босне и Херцеговине. У 10 спортских дисциплина учествовало је око 140 000 деце.

У саставу српске експедиције нашли су се и основношколци из Врања који су били најбољи у својим дициплинама и обезбедили пласман на финални турнир у Сплиту.

Најбољи резултат од врањских такмичара остварила је Невена Стојковић која је у тенису освојила друго место. Софија Стојковић је у шаху освојила треће место као и рукометаши из Врања. Девојчице које су се такмичиле у баскету 3х3 су заузеле 4. позицију.

Србије је на спортским играма младих ове године освојила 27 медаља, Хрватска 28, док су спортисти из Босне и Херцеговине освојили 11 медаља.

Wednesday the 24th. Спортски савез града Врања 2013.