Још један мастерс серије 1000 у низу: Новак Ђоковић освојио Мадрид Мастерс 1000 2016 Србија првак Европе 2016, трећи пут за редом Рукомет Одбојка Стрељаштво Кик бокс Карате

У 4 колу Прве лиге Србије, Динамо је у Врању победио Трајал из Крушевца, резултатом 3:1, полувреме 1:1. У веома занимљивом и интересантном мечу, гости су први повели, али су врањски фудбалери одличном игром у другом полувремену преокренули резултат и дошли до прве победе и првих бодова у шампионату Прве лиге. Меч је почео теренском иницијативом Динама и полуприликом Димитрова. У јеку напада врањског тима, Трајал је организовао добар контранапад преко Килибарде, који је ушао у шеснаестерац домаћег тима лепо пронашао Милошевића, који већ у 4 минуту доводи госте у вођство. Рано вођство Трајала, као да је пореметило концепцију игре Динама, па су гости могли до двоструке предности јер су капитен Степановић и нападач Голубовић могли да матирају голмана Динама Орлића, који је два пута добро интервенисао. Динамо се ослободио притиска па је преко капитена Стевановића и Илића запретио ударцима са дистанце али њихови шутеви су били непрецизни. Надмоћну игру на средини терена, врањски тим крунисао је голом у 29 минуту за изједначење. Центаршут са десне стране, млади Илић шутира главом, лопта се од пречке голмана Трајала, Тодоровића одбија на ногу Димитрова, који је шаље у мрежу за изједначење. Нерешеним резултатом завршено је прво полувреме. Уласком Радочаја напад Динама је добио на убојитости па је Радочај по десној страни уносио пометњу у одбрани Трајала. У 53 минуту одличан продор Радочаја, који вара неколико играча и идеално упошљава капитена Стевановића, који шаље лопту у мрежу голмана Трајала, Тодоровића за вођство Динама од 2:1. Радочај је био стрелац трећег гола за врањски тим и за коначан резултат од 3:1. Примио је лопту на центру игралишта претрчао је све играче из одбране Трајала и погоди мрежу голмана Тодоровића. До краја утакмице мреже су мировале. Динамо је освојио прве бодове и сустигао Трајал на табели Прве лиге. Динамо је шеснаести на табели са 3 освојена бода а у наредном колу гостује Радничком у Пироту. У фудбалској Зони Југ, Врањска Бања је играла нерешено 1:1 у Житорађи а Небески анђели су победили Светлост, резултатом 2:0. У 5 колу, Врањска Бања је домаћин Слоге из Лесковца а Небески анђели гостују екипи Добрича.