Још један мастерс серије 1000 у низу: Новак Ђоковић освојио Мадрид Мастерс 1000 2016 Србија првак Европе 2016, трећи пут за редом Рукомет Одбојка Стрељаштво Кик бокс Карате

Утакмицама 26. кола завршено је првенствено такмичење Прве регионалне лиге Исток. У последњем колу Врањанци су гостовали Ртњу из Бољевца и претрпели пораз 88:73. Последњу утакмицу врањски кошаркаши одиграли су растерећено па су на полувремену водили са 3 коша предности.

Погубна за њих била је трећа четвртина, коју су изгубили високим резултатом 30:10, што је на крају пресудило. Остале три Југ је одиграо добро. У првој је било нерешено 19:19, другу су врањски кошаркаши решили у своју корист, резултатом 24:21, као и четврту 20:18. Тако је Југ овогодишњи шампионат завршио на 12. месту са 33 освојена бода из 7 победа и чак 19 пораза. Нови друголигаш је КК Здравље Лесковац, који је у последњим минутима шампионата, захваљујући бољој кош разлици, претекао кошаркаше Ниша. Из лиге ће највероватније испасти само Младост из Зајечара, али и то се тренутно не зна, јер ће њихов статус зависити од броја клубова који прелазе из Друге регионалне лиге Исток.

Коначна табела: 1. Здравље Лесковац 48, 2. Ниш 48, 3. Књажевац 47, 4. Радник 43, 5. Прокупље 41, 6. Бор 39, 7. Сокобања 38, 8. Јуниор 37, 9. Димитровград 36, 10. Ртањ 36, 11. Куршумлија 35, 12. ЈУГ 33, 13. Јабланица 32, 14. Младост 32.