Град Врање је са још три града био домаћин полуфиналних турнира у одбојци најбољих јуниорских екипа у Србији. У два дана, у суботу и недељу, у Хали спортова у Врању одиграно је 6 мечева и виђена је врло квалитетна одбојка. Поред Одбојкашког клуба Врање, као организатора турнира, учествовале су и екипе Радничког из Крагујевца, Стерије из Београда и Рибнице из Краљева.

Најбоља екипа и клуб који је највише показао био је јуниорски тим прволигаша Радничког из Крагујевца, који је освојио прво место и заслужено се пласирао у финале јуниорског првенства Србије. Друго место освојио је други прволигаш, Рибница из Краљева. За трећу позицију бориле су се екипе Врања и Стерије из Београда и то у последњем мечу на турниру. Врањанци су губили са 2:0 у сетовима, смањили су на 2:1 и имали су у четвром сету предност да би је олако у финишу сета испустили и препустили треће место Београђанима. Домаћин Врање освојио је четвро место на турниру. Проглашени су и најбољи одбојкаши. За најбољег примача проглашен је Бранислав Сеизовић из Рибнице, најбољи либеро је Јанко Пантовић из Радничког, док је његов саиграч Зоран Петровић најбољи техничар. Најбољи смечер турнира је Краљевчанин Степан Окаменовић, док је најбољи блокер, Врањанац Александар Недељковић. МВП, најбољи и најкориснији играч турнира је Петар Премовић из Радничког. И овога пута добар организатор био је Одбојкашки клуб Врање, Спортски савез и Град Врање.

Резултати турнира: Врање - Раднички 0:3, Рибница - Стерија 3:1, Раднички - Стерија 3:1, Врање - Рибница 1:3, Врање - Стерија 1:3, Раднички - Рибница 3:0

Пласман: 1. Раднички (Крагујевац), 2. Рибница (Краљево), 3. Стерија (Београд), 4.  Врање

Sunday the 28th. Спортски савез града Врања 2013.