Још један мастерс серије 1000 у низу: Новак Ђоковић освојио Мадрид Мастерс 1000 2016 Србија првак Европе 2016, трећи пут за редом Рукомет Одбојка Стрељаштво Кик бокс Карате

И у наставку шампионата Прве рукометне лиге Исток, Врање 1957 наставља са победама. Победили су у Бујановцу, у 12. колу БСК Хебу резултатом 28:26, полувреме 17:14.

Иако је разлика на крају утакмице била само два гола у корист рукометаша Врања 1957, развој догађаја на терену у Хали спортова Младост у Бујановцу показао је нешто другачију слику. Домаћи рукометаши пружили су мало жешћи отпор Врањанцима у првом делу првог полувремена када је резултат био у егалу неколико пута од 3:3 преко 6:6 и 9:9 до 11:11, да би Врање 1957 до краја првих 30 минута направило разлику и отишло на паузу са резултатом 17:14. Други део меча био је под тоталном контролом рукометаша Варања 1957, да би средином друге деонице, била и највећа разлика од 6 голова, 24:18. У задњих неколико минута успели су рукометаши БСК Хебе да смање разлику на два гола, али је и то је било довољно да лидер Друге лиге Исток, Врање 1957 освоји нове бодове.

У тиму Врања 1957 најбољи су били они најискуснији, Дабетић са 8, Митић са 7 и Станковић са 6 голова, док је најефикаснији на мечу, и у редовима БСК Хебе био Ташковић са 9, док је Илић постигао 6 погодака. Први пратилац Врања 1957 на табели, Планинка Пролом вода из Куршумлије победила је Јагодину резултатом 32:25 и остала у трци за прво место.

На табели води Врање 1957 са 22 освојена бода, док друга Планинка Пролом вода има 20 бодова. То су два тима која су једини кандидати за пласман у виши ранг Супер Б лигу. Дерби сезоне ова два клуба играће се наредне суботе у Врању у  13. колу, и овај меч ће у многоме одлучивати о даљем пласману Врања 1957.