Лидер на тебели мушке Прве лиге Исток, екипа Врања 1957, освојила је бодове и у 8. колу шампионата. На домаћем паркету победили су врањски рукометаши Алексинац резултатом 31:23, полувреме 15:16.

Прво полувреме гости из Алексинца су решили у своју корист са једним голом предности јер су водили током читавих двадесет минута. Мало су опуштенo ушли врањски рукометаши у прво полувреме и то им се осветило. У другом делу меча гости су играли равноправно само до резултата 17:17, а убрзo је  на семафору резултат био 25:17 за домаћи тим. До краја меча Врање 1957 само је рутински привело утакмицу крају.

Најефикаснији у домаћем саставу били су Пупавац са 8 и Дабетић са 7 голова, док је Алексинац предводио Ристић са 7 погодака. У наредном колу Врање 1957 гостује у Зајечару екипи Младост 1949.

Резултати 8. кола: Бор - Житорађа 26:24, Врање 1957 - Алексинац 31:23, Хајдук Вељко - Рембас 43:25, Планинка - Бела Паланка 30:27

Табела: 1. Врање 1957 16, 2. Бор 13, 3. Планинка 12, 4. Хајдук Вељко 12, 5. Бела Паланка 10, 6. Јастребац 9, 7. БСК Хеба 7, 8. Алексинац 6, 9. Житорађа 4, 10. Јагодина 2, 11. Младост 1949 1, 12. Рембас 0.

Рукометашице Врања победом су завршиле јесењу сезону у женској Првој лиги Исток. Победиле су у Хали спортова у Врању Ђердап из Кладова резултатом 29:23. Тако су Врањанке у лиги од 8 клубова, у преходних 7 кола, јесењег дела шампионата оствариле две победе. Наставак првенства следи на пролеће наредне године.

Saturday the 4th. Спортски савез града Врања 2013.