Још један мастерс серије 1000 у низу: Новак Ђоковић освојио Мадрид Мастерс 1000 2016 Србија првак Европе 2016, трећи пут за редом Рукомет Одбојка Стрељаштво Кик бокс Карате

Прву победу у текућем првенственом такмичењу Прве лиге Србије фудбалери Динама забележили су савладавши БСК Борчу 2:0 у утакмици 5. кола.

Врањски фудбалери су на домаћем терену, пред око 2.500 гледалаца, до предност стигли у 28. минуту погодком Симова. Тим резултатом се завршили прво полувреме, да би у другом делу игре Врањанци, преко Ставрића, увећали предност у 66. минуту. Један од најистакнутијих на овом мечу био је голман домаћина Грујичић који је одлично интервенисао у неколико навратра и најзаслужнији је што фудбалери БСК Борче нису постигли ниједан гол.

Динамо је постле овог тријумфа поправио пласман на табели и сада је са 5 бодова на 11. месту. У наредном, 6. колу, Динамо гостује другопласираној екипи ЧСК Пиваре.

У осталим утакмицама 5. кола Прве лиге Србије, постигнути су следећи резултати: ОФК Београд – Инђија 1:0, Будућност – Синђелић 1:0, Јагодина – ЧСК ПИвара 1:1, Бежанија – Оџаци 0:0, Мачва – Колубара 1:0, Слобода – Раднички 1:0 и Земун – Пролетер 1:1.

Табела: 1. Мачва 15, 2. ЧСК Пивара 11, 3. БСК Борча 9, 4. Синђелић 8, 5. Јагодина 8, 6. Оџаци 8, 7. Слобода 8, 8. Будућност 7, 9. Пролетер 6, 10. Бежанија 6, 11. Динамо 5, 12. Земун 4, 13. Раднички 3, 14. Колубара 3, 15. ОФК Београд 3, 16. Инђија 2.