Иако су играчи и тренер Динама Радановић на конференцији за новинаре у петак најављивали победу против Слоге из Петровца на Млави у утакмици 10. кола Прве лиге Србије, то нису остварили. Играли су пред око 800 гледалаца на стадиону Јумка, нерешено 1:1 и могу да буду врло задовољни што Слога није освојила три бода у Врању.

Прво полувреме било је без иједне повољне шансе пред оба гола. Иако су из Динама најављивали офанзиву од првог минута, напад са два шпица, од тога није било ништа у првом полувремену. Неколико удараца на један и други гол из даљине и то је било све од актера овог меча. Прво полувреме завршено је нерешено без голова 0:0.

Другу деоницу Динамови фудбалери почели су офанзивом, која је трајала двадесетак минута и која им је донела вођство у 54. минуту. У шеснаестерцу Слоге оборен је Ставрић и то је био пенал за врањски тим. Сигуран реализатор са беле тачке био је Несторовић. Онда се Динамо повукао, а Слога преузела иницијативу. У 69. минуту корнер за Слогу, у шеснаестерцу се најбоље снашао Стефановић и изједначио на 1:1. Интересантно је да је стрелцу гола за Слогу ово био први контакт са лоптом, јер је код прекида ушао у игру. Имао је Динамо шансу у 86. минуту да поведе, али се није снашао Баљак. Фудбалери Слоге могу да жале за целим пленом, јер је у надокнади времена Трипковић топовским ударцем просто исчупао леву стативу голмана Динама Вујанца. За Слогу се може рећи да је нерешен резултат за њу успех, јер у последња три кола њени фудбалери нису постигли нити један гол. Динамо није успео да освојен бод у Земуну материјализује на домаћем терену. У следећем колу Врањанци гостују Синђелићу.

Резултати 10. кола: ЧСК Пивара - БСК Борча 0:1, Бежанија - Синђелић 0:0, Динамо – Слога (ПМ) 1:1, Напредак - Колубара 1:0, Слобода - Бачка 2:2, Лозница - Раднички 1923 1:0, Доњи Срем - Инђија 1:1, Пролетер – Земун (18.10.).

Табела: 1. Бачка 22, 2. Напредак 20, 3. Бежанија 17 (-1), 4. Синђелић 15, 5. ЧСК Пивара 14, 6. Лозница 14, 7. БСК Борча 14, 8. Инђија 12, 9. Слобода 12, 10. Земун 12 (-2), 11. Динамо 12, 12. Пролетер 11 (-1), 13. Доњи Срем 9, 14. Колубара 8, 15. Слога (ПМ) 8, 16. Раднички 1923 3.

Monday the 6th. Спортски савез града Врања 2013.