Још један мастерс серије 1000 у низу: Новак Ђоковић освојио Мадрид Мастерс 1000 2016 Србија првак Европе 2016, трећи пут за редом Рукомет Одбојка Стрељаштво Кик бокс Карате

Кошаркаши Југбаскета , анулирали су предност из првог меча екипе Хајдук Вељка из Неготина, јер су их победили у раваншу, резултатом 74:55. У првом мечу у Неготину било је 13 поена разлике за Неготинце, па ће врањски кошаркаши у укупном скору, на крају сезене, бити бољи од Хајдук Вељка. Али није све ишло глатко у првом полувремену за врањски тим. Растрзана игра у нападу, много промашених зицера и отворених шутева и слаба игра у фази одбране условили су да се прва четвртина заврши резултатом 15:11 за Југбаскет, а да Хајдук Вељко изједначи резултат на полувремену на 33:33. Пауза између два полувремена добро је дошла врањским кошаркашима, који су трећи период одиграли као у трансу и преломили су меч, победивши у овој четвртини Неготинце, резултатом 24:9. До краја утакмице само су изабраници тренера Николића одржавали предност и остварена је врло значајна победа. У врањском тиму истакли су се Антић, Петровић и Дамњановић а пре свега млади плеј Николић, који је покренуо тим да се оствари ова победа. У наредном, 14. колу Југбаскет гостује екипи Зицера у Бору.

Табела: 1. Младост Весна 24, 2. Бор 24, 3. Х.Вељко 23, 4. Југбаскет 22, 5. Омладинац 19, (-1), 6. Ђердап 19, 7. Зицер 18, 8. П.река 17, 9. Хисар 13, 10. БСК Јуниор 12.