Рукометаши Врања 1957 савладали су у Куршумлији бившег суперлигаша, Планинку ПВ резултатом 29:24, полувреме 14:13 за домаћу екипу.

После велике борбе у првом полувремену  и минималног вођством од једног гола домаћина врањски рукометаши одграли су друго полувреме веома квалитетно и заслужено освојили бодове против фаворита у овом шампионату Прве лиге Исток. Добра игра у одбрани дала је квалитет у контранападима, што је резултирало победом Врањанаца од 5 голова разлике. Овом победом рукометаши Врања 1957 најавили су висок домет у овом првенству. У 3. колу шампионата Врање 1957 на свом паркету дочекује Бор.

Резултати 2. кола: Бор - Јагодина 29:22, Бела Паланка - Рембас 44:17, Јастребац - Младост 1049 42:30, Планинка ПВ - ВРАЊЕ 1957 24:29, БСК Хеба - Хајдук Вељко 28:37, Житорађа - Алексинац 26:27.

Saturday the 4th. Спортски савез града Врања 2013.