Пету победу у овогодишњем шампионату Прве лиге Исток, остварили су рукометаши Врања 1957 у дуелу са Јастребцем из Блаца. Врањанци су славили резултатом 34:27, полувреме 20:16.

Дерби меч 5. кола донео је велику борбу у којој су домаћи рукометаши диктирали темпо и водили током читавог меча не дајући шансе, до овог кола другопласираним, гостима из Блаца. Овом победом, Врање 1957 је једина непоражена екипа у лиги. Најефикаснији у редовима Врања 1957 били су Милиновић са 9 и Станковић са 7 постигнутих голова. У тиму Јастребца, а уједно и на мечу, најефикаснији је био Хаџић  са 11 погодака. У наредном 6. колу Врање 1957 игра други меч за редом на домаћем терену и то ће бити још један дерби, овога пута са Хајдук Вељком из Неготина.

Резултати одиграних утакмица: Рембас - Бор 32:38, Хајдук Вељко - Јагодина 25:21, Врање 1957 - Јастребац 34:27, Младост 1949 - Бск Хеба 25:38.

Рукометашице Врања по четврти пут су поражене у исто толико утакмица у женској Првој лиги Исток. Изгубиле су у Зајечару од екипе Младост 1949, резултатом 34:27, полувреме 22:10. Тако су и после овог кола врањске рукометашице на последњем месту на табели без иједног освојеног бода. У наредном колу Врањанке дочекују тим Житорађе.

Резултати одиграних утакмица: Радан - Књажевац 24:31, Младост 1949 - Врање 34:27.

Saturday the 4th. Спортски савез града Врања 2013.