Шесту утакмицу за редом у овом првенству Прве лиге Исток, рукометаши Врања 1957 решили су у своју корист. Победили су на свом терену још једног фаворита за висок пласман, екипу Хајдук Вељка из Неготина, резултатом 34:25, полувреме 15:9.

Овом победом врањски рукометаши су се осамосталили на првом месту табеле, јер су у два кола победили два своја ривала, прошле недеље Јастребац из Блаца, а сада и Хајдук Вељка из Неготина. Меч против борбених Неготинаца протекао је у доминацији врањских рукометаша, који су водили током читавог меча, на полувремену са 6 голова предности, а на крају је разлика била чак 9 голова за врањски тим. Најефикаснији у тиму Врања 1957 био је као и обично Дабетић са 11 голова, док га је у стопу пратио Станковић са 9. У тиму Хајдук Вељка највише голова постигао је Трипковић 6.

У наредном колу Врање 1957 гостује екипи Рембаса.

Резултати 6. кола: Јастребац - Бела Паланка  26:24, Бор - Алексинац 30:22, Врање 1957 - Хајдук Вељко 34:25, БСК Хеба - Житорађа 32:32, Планинка - Младост 1949 57:26.

Рукометашице Врања доживеле су нови неуспех у 5. колу Прве лиге Исток за жене. Изгубиле су у Врању од Житорађе, резултатом 35:26, полувреме 13:10. Тако су и пети пут за редом поражене у овом шампионату и приковане су за дно табеле. Иако је лига скраћена на 8 клубова и у тако слабој конкуренцији рукометашице Врања не могу да играју равноправно ни са једним клубом. У следећем колу Врање гостује Радану из Лебана.

Резултати 5. кола: Наиса 2 - Радан 37:22, Књажевац - Ђердап 29:15, Ртањ - Младост 1949 23:32, Врање - Житорађа 26:35.

Saturday the 4th. Спортски савез града Врања 2013.