Још један мастерс серије 1000 у низу: Новак Ђоковић освојио Мадрид Мастерс 1000 2016 Србија првак Европе 2016, трећи пут за редом Рукомет Одбојка Стрељаштво Кик бокс Карате

Фудбалери Динама победили су на стадиону Јумка Будућност из Поповца, резултатом 6:0. Против тима који је већ испао из Нишке фудбалске зоне, врањски тим постигао је 6 голова а могао је и више у овом мечу 28. кола. И пре овог сусрета ништа се друго није могло очекивати него висока победа Динама.

У првом полувремену, гости из села Поповца поред Ниша успели су да колико толико парирају динамовим фудбалерима и само је два пута њихов чувар мреже капитулирао. У другом делу меча Будућност је примила још 4 погодака и то је био коначан резултат утакмице. У 29. колу Динамо има неугодно гостовање Буковику у Ражњу, тиму који заузима тренутно осму позицију на табели. Ово неће бити нимало лак меч за врањске фудбалере јер ако желе друго позицију на табели и пут у бараж морају да победе. На руку им иде и прекид утакмице у Сврљигу између домаћег тима и директног конкурента за друго место, Власине, код резултата 3:1 за Сврљиг. Овај меч није регистрован па ће завршну реч имати дисциплински органи Нишке зоне.

Резултати 28. кола:Динамо-Будућност 6:0, Заплањац-Рудар Алпос 2:0, Топличанин-Балкански 2:0, Пуковац-Лужница 3:2, Слога-Пуста Река 2:0, Сврљиг-Власина 3:1 (прекид у 82. минуту), Радан-Буковик 3:1, Напредак-БСК 5:1.

Табела: 1.Радан 59, 2.ДИНАМО 55, 3.Власина 52(-1), 4.Балкански 51, 5.Сврљиг 49(-1), 6.Лужница 45, 7.Слога 42, 8.Буковик 38, 9.БСК 34, 10.Напредак 34, 11.Рудар Алпос 34, 12.Заплањац 33, 13.Пуста Река 31, 14.Пуковац 31, 15.Будућност 26, 16.Топличанин 18.