Утакмицу 5. кола Прве лиге Србије фудбалери врањског Динама изгубили су на гостовању у Инђији од истоимене домаће екипе убедљивим резултатом 3:0. Иако је после првих 45 минута било без голова, већ у шестом минуту другог дела игре домаћа екипа је стекла предност голом Дејана Георгијевића.

Само пет минута касније, Дејан Вукмановић је дуплирао предност да би Георгијевић у 69. минуту, својим другим голом, поставио коначан резултат 3:0.

Динамо је после овог пораза на 11. месту са 6 бодова, а у наредном колу на свом терену дочекује Раднички 1923 из Крагујевца који је без победе у досадашњем току шампионата.

У осталим утакмицама 5. кола Прве лиге Србије постигнути су следећи резултати: Слобода – ЧСК Пивара 2:0, Лозница – Напредак 0:0, Доњи Срем – Пролетер 1:2, Раднички 1923 – Бежанија 0:4, Бачка – БСК Борча 6:2, Колубара – Синђелић 1:2 и Земун – Слога 2:1.

Табела: 1. Бачка 12, 2. Бежанија 10, 3. Синђелић 10, 4. Земун 10, 5. Лозница 8, 6. Напредак 8, 7. Инђија 7, 8. Слобода 7, 9. Пролетер 7, 10. ЧСК Пивара 7, 11. Динамо 6, 12. Слога 5, 13. БСК Борча 4, 14. Доњи Срем 3, 15. Колубара 2, 16. Раднички 1923 0.

Friday the 3rd. Спортски савез града Врања 2013.