Освајање бода у шампионату Прве лиге Србије значи много, али губитак два бода на домаћем терену, против екипе која је била без бодова, значи много више.

Фудбалери Динама су у 6. колу Прве лиге Србије играли нерешено 1:1 на домаћем терену против последњепласиране екипе Радничког 1923 из Крагујевца.

Гости из Крагујевца су предност стекли већ у 2. минуту игре, након грешке голмана домаћих Жарка Трифуновића. Након шока од прерано примљеног гола, фудбалери Динама су почели да стварају шансе. Прилике за изједначење су имали Миовић, Диаби, Поповић, Ставрић, Анани, али сви без успеха. До краја првог дела игре, Раднички 1923 је имао једну шансу да увећа предност, али је Миљуш био непрецизан. У последњем минуту првог полувремена, капитен Костић постиже прелепи гол из слободног ударца са око 30 метара и, испоставило се, поставља коначан резултат.

У другом делу игре, фудбалери Динама нису озбољније угрозили гол гостију до 82. минута када је најпре ударац Љубомирца изблокиран, а потом Вигњевић шутирао поред гола. Упутио је Љубомирац и у 87. минуту ударац према голу, али изнад пречке.

Гостујући фудбалери из Крагујевца су заслужено освојили први бод у текућој сезони, али су разочарали неспортским понашањем, пре свих капитен Видовић, који је у пар наврата улазио у вербални дуел са навијачима из Врања.

Динамо након овог кола заузима 11. позицију на табели са 7 бодова, а у наредном колу гостује првопласираној екипи Бачке из Бачке Паланке.

Табела Прве лиге Србије после 6 кола: 1. Бачка 13, 2. Бежанија 11 (-1), 3. Синђелић 11, 4. Земун 11, 5. Слобода 10, 6. Пролетер 10, 7. ЧСК ПИвара 10, 8. Напредак 8 (-1), 9. Лозница 8, 10. Инђија 7, 11. Динамо 7, 12. БСК Борча 7, 13. Слога 5, 14. Доњи Срем 3 (-1), 15. Колубара 2, 16. Раднички 1923 1.

Thursday the 2nd. Спортски савез града Врања 2013.