У утакмици 8. кола Прве лиге Србије врањски Динамо је на свом терену дочекао Колубару из Лазаревца и остварио победу 2:0. Оба гола постигао је Баљак у првом полувремену.

Најпре је у 12. минуту на одличну асистенцију Љубомирца, који је петом вратио лопту, Баљак био прецизан са 6-7 метара, а потом у 37. минуту на центаршут Ставрића опет савладао голмана гостију Ранковића.

У првом полувремену, фудбалери гостујуће екипе су само једном угрозили гол Динама, али је Пауновић био непрецизан. У наставку игре, екипа Колубаре је заиграла боље и ангажованије, имали су неколико прилика, али је голман домаћих Вујанац одлично интервенисао и сачувао свој гол. Врањанци су у другом длеу игре имали две полушансе и једну погођену пречку, али је резултат остао исти као у првом полувремену.

Пре првенствене утакмице Динама и Колубаре, млађе селекције врањског тима су одиграле пријатељски сусрет у склопу акције „Друг није мета – Стоп вршњачком насиљу“.

Динамо је са 10 бодова на 11. месту, а у наредном колу гостује Земуну.

На конференцији за новинаре, након утакмице, тренер Колубаре, Зоран Говедарица је честитао фудбалерима Динама на заслуженој победи и истакао да је разочаран игром и залагањем својих играча. Тренер Динама, Миодраг Радановић је напоменуо да је борбена игра резултирала са два постигнута гола у првом полувремну, а да је друго полувреме било тактички одиграно и да је позитиван резултат заслуга играча и публике .

У осталим утакмицама 8. кола Прве лиге Србије постигнути су следећи резултати: ЧСК Пивара – Синђелић 2:1, БСК Борча – Слога 0:0, Бежанија – Земун (14.10.2015.), Пролетер – Бачка 0:1, Напредак – Раднички 1923 3:1, Слобода – Инђија 1:2, Лозница – Доњи Срем 1:1.

Табела: 1. Бачка 19, 2. Напредак 17, 3. Бежанија 14 (-1), 4. ЧСК Пивара 14, 5. Синђелић 12, 6. Слобода 11, 7. Земун 11 (-1), 8. Пролетер 11, 9. БСК Борча 11, 10. Инђија 10, 11. Динамо 10, 12. лозница 10, 13. Слога 7, 14. Доњи Срем 5, 15. Колубара 5, 16. Раднички 1923 2.

Tuesday the 7th. Спортски савез града Врања 2013.