Промена тренера донела је нову победу Динаму на стадиону Јумка у Врању. У утакмици 12. кола Прве лиге, добром игром током 90 минута, врањски фудбалери победили су екипу БСК из Борче, резултатом 2:0, полувреме 1:0.

Реалан резултат и сасвим заслужена победа Врањанаца. Победа је могла да буде и изражена већом разликом да су нападачи Динама били само мало сконцетрисанији у изгледним приликама за гол. Пред око 1000 гледалаца, изабраници новог тренера Петровића, од првог момента су играли нападачки и то је дало резултата. Већ у 13. минуту Ставрић је прихватио лопту ван шеснаестерца екипе из Борче, ушао је у казнени простор и пласирао лопту у небрањени део мреже голмана БСК - а, за велику радост и предност Динама. На одмор се отишло минималном предношћу за Врањанце, који су до краја првог полувремена пропустили неколико добрих шанси за повећање резултата.

На други гол се чекало све до 77. минута када је Поповић одлично упослио Несторовића, који је по други пут савладао голмана БСК - а и поставио коначан резултат утакмице. Велике прилике за  Динамо пропустили су  Арсић и Поповић, али је до краја остало 2:0  и нова три бода у борби за опстанак у Првој лиги Србије. Гости из Борче су више симулирали повреде и излежавали се по терену, него што су играли фудбал, па је и овакав резултат повољан за њих, јер ништа нису показали у овом мечу.

У 13. колу Динамо гостује Бежанији у Београду.

Резултати 12. кола: ЧСК Пивара - Бежанија 1:0, Динамо - БСК Борча 2:0, Пролетер - Синђелић 1:0, Слобода - Земун 3:1, Лозница - Колубара 0:0, Доњи Срем - Бачка 2:1, Инђија - Раднички 2:1.

Табела: 1. Бачка 26, 2. Напредак 23 (-1), 3. Синђелић 19, 4. Бежанија 18, 5. Инђија 18, 6. ЧСК Пивара 17, 7. Слобода 16, 8. Пролетер 16, 9. Лозница 15, 10. Доњи Срем 15, 11. Динамо 15, 12. БСК Борча 14, 13. Земун 13, 14. Колубара 12, 15. Слога 9 (-1), 16. Раднички 3.

Sunday the 5th. Спортски савез града Врања 2013.